T-shirt krajeński biały

Mirosława Szydeł (1963-)

T-shirt krajeński biały

ROK WYKONANIA 2019

MIEJSCOWOŚĆ Więcbork

KONTAKT kom. 609 977 534

OPIS T-shirt biały zdobiony malowanymi ręcznie wzorami krajeńskimi według szablonów instruktorki Brygidy Fertykowskiej prowadzącej warsztaty z ramienia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Wzór na piersiach przedstawia w półkolu kłosy zboża leżące po obu stronach niezapominajki umieszczonej po środku, przyozdobione detalami w formie trzech kostek z pętelką. Na rękawach umieszczone dzwonki z czepami. Na odwrocie koszulki fabryczny nadruk z napisem „Zadanie «Krajna haftem malowana»” oraz logo z nazwą donatora – Narodowego Centrum Kultury; poniżej logo Więcborka z napisem „Więcbork dobry kierunek”; po prawej stronie Margolka – logo Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Więcborku. Całość obramowana pasowym wzorem na planie kwadratu z nieregularnymi brzegami, projektu B. Fertykowskiej. Pod wycięciem na szyję z tyłu zachowany napis nazwy producenta fabrycznego koszulki „ACTIVE-DRY”.

WYMIARY dł. 75 cm, szer. 50 cm

UŻYTE MATERIAŁY, TECHNIKA, KOLOR Biały poliester, wzór w kolorach haftu krajeńskiego odmiany więcborskiej: błękitu, niebieskiego, granatu i czarnego. Logo Narodowego Centrum Kultury czerwone. Napisy czarne drukowane. Malowane ręcznie pisakami do tkanin, nadruk fabryczny. Szycie fabryczne.

WŁASNOŚĆ Mirosława Szydeł

MIEJSCE PRZECHOWYWANIA Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcbork

USZKODZENIA I ZABIEGI KONSERWATORSKIE

UWAGI

BIBLIOGRAFIA
J. Soja-Tońska, Przedmowa, w: D. Angutek, Haft krajeński w Więcborku. Historia i kontynuacja, Więcbork 2019: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Więcborku, s. 7-10.

KARTĘ WYKONAŁA Dorota Angutek, 30.07.2020

T-shirt krajeński biały – tył
T-shirt krajeński biały – szczegół
T-shirt krajeński biały – przód i tył